Директор Центра за стручно образовање, Душко Рајковић, изабран је за предсједавајућег регионалне мреже институција стручног образовања
У оквиру обиљежавања десетогодишњице постојања Регионалне мреже ВЕТ институција - СЕЕВЕТ Нет, организован је избор новог предсједавајућег. Умјесто досадашњег предсједавајућег Гојка Бановића, директора Центра за стручно образовање у оквиру Завода за унапређивање образовање и васпитања Републике Србије, једногласно је изабран директор Центра за стручно образовање Црне Горе, Душко Рајковић, на основу гласова представника економија: Албаније, Босне и Херцеговине, Сјеверне Македоније, Србије и Црне Горе. Господин Гојко Бановић се захвалио на досадашњој сарадњи и пожелио пуно успјеха новом предсједавајућем који је уједно био и први предсједавајући приликом формирања мреже СЕЕВЕТ 2011. године. Господин Душко Рајковић се захвалио представницима економија на указаном повјерењу и најавио наставак успјешне сарадње у реализацији заједничких регионалних активности у области стручног образовања.
Сарадња у југоисточној Европи у области стручног образовања и оспособљавања на нивоу владиних институција стручног образовања озваничена је још 2011. године, када је потписан Споразум о сарадњи између институција стручног образовања (ВЕТ) у региону. Тада је створена Регионална мрежа ВЕТ институција (СЕЕВЕТ Нет) и потписан споразум између институција ВЕТ-а из Албаније, Босне и Херцеговине, Бугарске, Републике Сјеверне Македоније, Молдавије, Црне Горе, Румуније и Србије. Потписивањем Споразума обиљежено је успостављање Мреже за стручно образовање и оспособљавање у југоисточној Европи (СЕЕВЕТ Нет), као покретачке снаге регионалне сарадње и модернизације у области стручног образовања, усмјерене на развој квалификација у стручном образовању, осигурање квалитета и унапређења цјеложивотног учења и социјалног партнерства у сектору стручног образовања. Иницијатива за реформу образовања у југоисточној Европи (ЕРИ СЕЕ), заснована на претходној дугогодишњој сарадњи са ВЕТ националним институцијама на регионалном нивоу, добила је задатак да званично координира функционисање мреже СЕЕВЕТ и организује различите формате активности на изградњи капацитета за своје чланице. У децембру 2016. организован је први радни састанак WБА4WБЛ који је окупио ВЕТ агенције и привредне коморе који су се сложили о главним циљевима будуц́е сарадње:
• Развој и модернизација заједничких стандарда занимања и квалификација.
• Успостављање онлине платформе за размјену идеја, методологија, приручника, прописа, образовних програма, наставног материјала и сл.
• Унапређење учења заснованог на раду у региону.
Наведене области су послужиле као основа за даље активности WБА4WБЛ са циљем развоја регионалних пројеката који ц́е се фокусирати на горе дефинисане заједничке циљеве.
Током 2017. и 2018. године, организован је низ консултативних активности и радионица међу члановима WБА4WБЛ што је резултирало:
• Постављање онлине платформе за учење на западном Балкану за учење засновано на раду,
• Заједнички оквир за развој регионалних стандарда за занимања,
• Пројекат ТО РЕГОС, који је аустријска развојна агенција одобрила за финансирање 2019. године средствима Аустријске развојне агенције, а који је успјешно реализован у периоду од 2019. до 2021. године,
• Пројекат ЕQЕТ СЕЕ, који је аустријска развојна агенција одобрила за финансирање 2021. године средствима Аустријске развојне агенције, а који ће се реализовати у периоду од новембра 2021. године до септембра 2024. године.